ویژگی های کلی باغ ویلا های شهریار

                            ویژگی های کلی باغ ویلاهای شهریار

در این مقاله به بررسی ویژگی های کلی و قیمت های باغ ویلا در شهریار می پردازیم.در منطقه شهریار در حالت کلی از نظر متراژ باغ ویلا ها از500متر شروع می شود و  متراژهای متداول در این منطقه 500 و1000متر می باشد ولی به این معنی نیست که باغ ویلاهایی با متراژ بالاتر وجود ندارد.اکثر باغ ویلاها در بافت  و اطراف محیط های بومی قرار دارند که در مقالات قبلی به نوع بافت به تفصیل پرداخته ایم.

در قدیم به  منظور کشاورزی در این منطقه درختان زردآلو و گوجه سبز می کاشتند و برای حریم باغ ها  از درختان دیگری که معمولا گردو بود استفاده می  کردند و به دلیل آنکه باغ ویلاها در دل همین باغات ساخته شده اند همان درختان باقی مانده است اما شرایط آب و هوایی منطقه شهریار و خاک حاصلخیز آن برای پرورش اکثر درختان میوه تابستانی مانند آلبالو و گیلاس و هلو وشلیل و آلو و… مناسب می باشد.

در اکثر مناطق شهریار امکانات اصلی مانند آب و برق و گاز موجود می باشد و به ندرت منطقه هایی فاقد امکانات یافت می شود.

از نظر سند نیز اکثر مناطق دارای سند های قدیمی می باشند.اکثر باغ ویلاها دارای استخر های روباز و آلاچیق و بنای فلت می باشند اما باغ ویلاهایی با بناهای دوبلکس و تریبلکس نیز یافت می شوند.

از نظر قیمت باغ ویلاهای 500متری از حدود 150میلیون تومان به بالا موجود می باشند و باید این  نکته را حائز اهیمت قرار دهیم که قیمت150میلیون کمترین هزینه برای خرید باغ ویلا در این منطقه می باشد و نباید انتظار باغ ویلایی کاخ مانند را با هزینه داشت .بیشتر باغ ویلا ها در این منطقه در کوچه باغ ها قرار گرفته اند و از نظر دسترسی نسبت به باقی مناطق باغ ویلایی اطراف تهران بسیار مناسب می باشد .

در ساله های اخیر مناطق شهریار در مسیر رشد و آبادانی قرار گرفته است و از همین رو قیمت املاک در این منطقه روز به روز در حال رشد می باشد و با توجه به پتانسیل بالای این منطقه انتظار می رود که روند رو به رشد قیمت در این منطقه همچنان ادمه داشته باشد .