ویژگی های مهم خرید باغ ویلا درشهریار

مواردی که در خرید باغ ویلا  باید دقت کرد.

ما در مجموعه مشاور املاک بهار به معنای واقعی کلمه سعی بر آن داریم که شما عزیزان را راهنمایی و مشاوره نماییم.از این رو سعی برآن داشتیم تا با تهیه این مقاله با عنوان موارد مهم در خرید باغ ویلا در تمامی مناطق بخصوص شهریار شما عزیزان را راهنمایی کنیم.

با توجه به تجربیات چندساله ما در خصوص خرید و فروش باغ ویلا در شهریار گزینه هایی که برای خرید و فروش باغ ویلا باید در نظر گرفته شود ما به تفصیل شرح می دهیم و از نظر میزان اهمیت به ترتیب ذیل آورده ایم.

اولین موردی که در خرید باغ ویلا در شهریار و یا در هر جای دیگری باید مورد توجه قرار گیرد موقعیت محلی و  دسترسی آن می باشد زیرا مسیر دسترسی و موقعیت محلی به طور ناخودآگاه در میزان استفاده از باغ ویلا تاثیر بسزایی دارد.این موضوع را می توان با تحقیق و پرسش از کسانی که در شمال اقدام به خرید ویلا نموده اند متوجه شد و طبق تجربیات ما در تیم املاک بهار کسانی که در شمال اقدام به خرید ویلا می نمایند در سال های اول از ویلا استفاده می نمایند و پس از چند مدت با توجه به  مسیر و طولانی بودن راه استفاده از ویلا به یک بار در سال محدود می گردد پس یکی از نکاتی که بسیار حائز اهمیت می باشد دسترسی محلی می باشد.شهریار با توجه به مسیرهای دسترسی آسان و نزدیکی به تهران بخصوص در روزهای تعطیل یکی از گزینه های مناسب برای خرید باغ ویلا می باشد که به راحتی و به فاصله ایی 30 دقیقه ای از میدان آزادی تهران به باغ ویلای شخصی دسترسی پیدا کند .

مورد بعدی که حائز اهمیت می باشد موقعیت محلی باغ ویلا است.

از نظر موقعیتی توانیم باغ ویلا ها را به چند دسته تقسیم بندی کنیم.

1.باغ ویلاهای واقع در شهرک

در شهریار شهرک های باغ ویلایی وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی ها و ضعف هایی می باشد.شهرک ها با کاربری باغ ویلا در شهریار اندک می باشند که نمونه بارز آن را می توان تیسفون نام برد که دارای طرح باغ ویلایی می باشد و می توان با گرفتن مجوز قانونی از شهرداری منطقه اقدام به ساخت ویلا نمود اما شهرک های دیگری نیز وجود دارند که تمامی آنها نیز دارای سند های شش دانگ و امکانات کامل می باشد.

بسیاری از کسانی که قصد خرید باغ ویلا در شهریار را دارند این نوع بافت را می پسندند اما به دلیل بالا بودن قیمت ها نسبت به باقی مناطق باغ ویلا های شهرکی از لیست بسیاری خارج شود. اما در مناطق شهرکی امکانات به صورت کامل می باشد و سندها به صورت شش دانگ می باشد.

کسانی که مرتب بودن خیابان ها و پرستیژ باغ ویلاهای اطراف برای آنها مهم می باشد این نوع بافت را می پسندند.

نمای ورودی از شهرک تسفون شهریار

نمونه کوچه های شهرک تیسفون

نمونه کوچه های شهرک تیسفون

2.باغ ویلاهای مجموعه ای

در شهریار مجموعه های باغ ویلایی بسیاری وجود دارد که ماهیت کلی این مجموعه ها به این صورت است که این مجموعه ها در ابتدا باغ های بزرگی بودند که به قطعات کوچک و اکثراَ 500متری و 1000متری تقسیم شده اند.و معمولا این مجموعه ها دارای درب های ورودی و کوچه های اختصاصی و نیز سرایداری می باشند که این ویژگی ها برای خرید باغ ویلا حائز اهیمت می باشد. سندهای باغ ویلا های واقع در این مجموعه ها معمولا بصورت تک برگ و افراض شده از سندهای مادر می باشد.باغ ویلاهای این مجموعه ها بعد از باغ ویلاهای شهرکی در رده دوم قرار می گیرند.ما در مشاور املاک بهار معمولا در بازدید ها مواردی از این گونه باغ ویلا ها را در گزینه ها قرار می دهیم.

3.موقعیت باغ ویلا از نظر محیط مسکونی

اکثر باغ ویلاها در منطقه شهریار در اطراف محیط های بومی و مسکونی واقع شده اند که در ابتدا این مناطق باغ های بزرگ میوه بوده است اما با گذشت زمان و ارزشمند شدن اینگونه باغ ها تبدیل به باغ های کوچک شده اند و پس از آن ویلاهایی در آن ها احداث شده است.

حال نکته حائز اهمیت قرارگرفتن این باغ ویلا ها در قبل از محیط بومی و مسکونی است و یا بعد از آن.واضح است که باغ ویلاهای قبل از محیط های مسکونی دارای ارزش بیشتری می باشند و قاعدتا قیمت این گونه باغ ها به نسبت باغ هایی که از محیط های بومی عبور می کنند بیشتر می باشد.

طبق تجربیات چندساله همکاران ما در املاک بهار دومین ویژگی از باغ ویلا که باید مد نظر گرفته شود وضعیت انشعابات باغ ویلا می باشد.با توجه به شرایط خاص ساخت باغ ویلا و مشکلات عدیده در زمینه انشعابات یکی از مواردی که باید در هنگام انتخاب باغ ویلا در شهریار به آن توجه و دقت کافی داشت وضعیت انشعابات آن می باشد.

سومین مورد که بسیار حائز اهمیت می باشد بحث سند ومدارک و اصالت ملک مورد نظر است.در  منطقه شهریار سندهای مختلفی اعم از هیئتی ٫ سندهای ماده147 ٫سندهای بنیادی٫ سندهای ماده22 و 21 و ملک های قولنامه ای وجود دارد.در مقاله ای دیگر به تفصیل انواع سند می پردازیم.

چهارمین مورد سهمیه آب کشاورزی می باشد با توجه به میزان اهمیت در نوع آبیاری درختان داشتن سهمیه آب کشاورزی از موتورخانه همان محل یک ویژگی محسوب می شود که در صورت نبود آن  می تواند مشکلاتی و هزینه های بعدی را به همراه داشته باشد.

پنجمین مورد اطمینان از عدم وجود ملک های صنعتی به خصوص گاوداری و مشاغل دارای بوی بد در اطراف ملک مورد نظر می باشد.

ما در مجموعه املاک بهار تمام سعی و تلاش خود را در زمینه مشتری مداری به کار می بریم و یکی از مواردی که بسیار به آن تاکید داریم صداقت در رفتار و گفتار است و اگر ملکی را به مشتریان معرفی میکنیم در صورت وجود ملک های صنعتی وگاوداری حتما به مشتریان عزیز گوشزد می نماییم.