مناطق باغ ویلا اطراف تهران

مناطق باغ ویلایی اطراف تهران
در فصل تابستان با توجه به گرمی هوا در شهرها و بخصوص در تهران نیاز به یک منطقه ییلاقی با آب و هوای خنک و طبیعت زیبا به شدت احساس می شود از همین رو در این فصل تقاضا برای خرید باغ ویلا در شهرهای بزرگ شدت می گیرد.مناطق باغ ویلایی اطراف تهران
در فصل تابستان با توجه به گرمی هوا در شهرها و بخصوص در تهران نیاز به یک منطقه ییلاقی با آب و هوای خنک و طبیعت زیبا به شدت احساس می شود از همین رو در این فصل تقاضا برای خرید باغ ویلا در شهرهای بزرگ شدت می گیرد.
اولین مرحله برای تهیه باغ ویلا تصمیم به خرید و بعد از آن انتخاب منطقه می باشد ه می تواند بسیار چالش برانگیز باشد به همین دلیل ما در این مقاله سعی بر آن داریم که ویژگی های مناطق مختلف باغ ویلایی اطراف تهران را برشمردیم تا شاید کمکی به شما عزیزان در رسیدن به هدفتان کرده باشیم.
در اطراف تهران در قسمت های شمال و شمال شرقی و غرب مناطق باغ ویلایی وجود دارند که به تفکیک مشخصات هر کدام از مناطق را در زیر می آوریم.
1ـلواسان
لواسان شهری از بخش لواسانات در شهرستان شمیران استان تهران در فاصله 11 کیلومتری در شمال شرق از شهر تهران قرار گرفته است.این منطقه با اتوبان بابایی 7 دقیقه فاصله است.منطقه لواسان از قدیم به عنوان ییلاقی توسط شهر تهران استفاده می شده است.بسیاری از اشخاص متمول در این منطقه اقدام به خرید ملک و یا سکونت در این منطقه می نمایند.دریاچه سد لتیان و رودخانه جاجرود از جاذبه های طبیعی این منطقه می باشد.در ان منطقه ویلاهای چند ده میلیاردی وجود دارد ه هر ساله به عنوان شاهکارهای معماری کشور برگزیده می شوند.
به دلیل مالکیت افراد ثروتمند و سرشناس از این منطقه به عنوان بورلی هیلز ایران یاد می شود.قیمت ویلا در لواسان از 2 میلیارد به بالا می باشد.
با توجه به توضیحات فوق درصد کمی از مشتریان منطقه لواسان را برای خرید باغ ویلا انتخاب می نمایند.
در زیر موقعیت منطقه لواسان را مشاهده می نمایید.


2ـاوشان فشم
منطقه اوشان فشم-میگون و یا فشم از شهرهای استان تهران می باشد.این منطقه در فاصله ی 25 کیلومتری از شمال شهر تهران قرار گرفته و جزء شهرستان لواسان می باشد.این منطقه کوهستانی بوده و اکثر روستاهای این منطقه در ارتفاعات قرار دارد.
باغ های این منطقه دارای درختان میوه می باشند.از جاذبه های طبیعی این منطقه می توان به روستای شکرآب و رودخانه این روستا اشاره داشت.مسیر دسترسی به این منطقه از اتوبان لشگرک می باشد.فاصله این منطقه از اتوبان لشگرک 20کیلومتر و مدت زمان 27 دقیقه می باشد.
قیمت های باغ ویلا در این منطقه متنوع می باشد و بستگی به موقعیت آن دارد اما در حالت کلی از700میلیون تومان به بالا می توان اقدام به تهیه باغ ویلا در این منطقه کرد.در زیر موقعیت مکانی فشم را مشاهده می نمایید.

3ـآیینه ورزان
روستای آیینه ورزان یکی از روستاهای دماوند می باشد. این روستا در دامنه کوه واقع شده است و از همین رو دارای آب وهوایی سردتر نسبت به تهران می باشد. از جاذبه های طبیعی این روستا وجود کوچه باغ ها و باغ های میوه می توان اشاره کرد.
با توجه به امکانات و طبیعت منحصر بفرد این منطقه به تازگی افراد غریبه نیز در این منطقه اقدام به خرید باغ ویلا نموده اند.
این منطقه برای اشخاصی که مایل به خرید باغ ویلا در مناطق کوهستانی می باشند مناسب می باشد اما باید این نکته را در نظر گرفت که از باغ ویلاهای این منطقه در شش ماه اول سال میتوان استفاده کرد در این منطقه برای باغ ویلای 500متری حدودا باید 500 میلیون هزینه کرد و به طبع برای ویلاهای با متراژ و کیفیت بالاتر مبالغ بیشتری باید هزینه کرد.
در زیر موقعیت این منطقه را بر روی نقشه مشاهده می نمایید.

4ـمنطقه آبسرد
آبسرد یکی دیگر از مناطق ویلایی در اطراف تهران می باشد.آبسرد یکی از شهرهای شهرستان دماوند می باشد.آبسرد نیز مانند ممناطقی که قبلا توضیح داده شده حالت کوهپایه ای دارد.
طی چند سال اخیر در این منطقه ویلاسازی رواج یافته است.فاصله آبسرد تا تهران 77 کیلومتر می باشد.
قیمت زمین در این منطقه حدودا متری350هزار تومان و قیمت ویلا برای مثال یک ویلای500متری از حدود350میلیون تومان به بالا می باشد.

منطقه کردان5-
یکی دیگر از مناطق ییلاقی خوش آب و هوا در اطراف کرج کردان می باشد.که از قدیم برای ساخت وویلا مورد توجه قرار گرفته است.منطقه کردان در غرب استان البرز واقع شده است. مسیر دسترسی به کردان از اتوبان تهران قزوین می باشد.که ترافیک زیاد مخصوصا در آخر هفته ها این محور میتواند یکی از عیوب این منطقه باشد.
کردان در فاصله64 کیلومتری از میدون آزادی تهران قرار گرفته است برای خرید یک ویلای500متری در کردان حداقل هزیته ای که باید پرداخت کرد700میلیون تومان می باشد.

سهیلیه6-
به دلیل تقاضای زیاد و تقریبا قیمت بالای منطقه کردان در جنوب کردان منطقه باغ ویلایی جدیدی به نام سهیلیه شکل گرفته است.این منطقه از نظر آب دچار مشکل می باشد.این منطقه از نظر قیمت از کردان بسیار ارزان تر می باشد به صورتی که برای یک ویلای500متری از 200میلیون تومان می توان
هزینه کرد.فاصله سهیلیه از میدان آزادی تهران 70کیلومتر می باشد.
منطقه شهریار7-
منطقه شهریاریکی از مناطقی است که در سالهای اخیر از نظر باغ ویلایی مورد توجه قرار گرفته است.این منطقه دارای ویژگی های زیادی می باشد که می توان به نزدیکی به تهران و آب خوب و هوای مناسب و باغ های قدیمی و با صفا اشاره کرد.منطقه شههریار در جنوب غربی استان تهران قرار گرفته است.یکی از مزیت های این منطقه این است که از ویلاهای موجود در تمام فصول سال می توان استفاده کرد.
قیمت ها در این منطقه با توجه رو به رشد بودن مناسب می باشد و برای باغ ویلای500متری از حدود 200میلیون می توان هزینه کرد.در بیشتر محلات شهریار انشعابات به صورت کامل وجود دارد و از نظر سند و مدارک دارای سندهای معتبر می باشند.فاصله منطقه شهریار از میدان آزادی 33 کیلومتر می
باشد.که در اکثر روزها بیشتر از 30دقیقه زمان نمی برد.در زیر موقعیت شهریار را بر روی نقشه مشاهده می نمایید.

ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم که مناطق باغ ویلایی اطراف تهران را به صورت اجمالی بررسی می نماییم و بر این نکته تاکید نماییم که شهریار از نظر موقعیت و ویژگی یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری در خرید باغ ویلا در استان تهران می باشد.
املاک بهار افتخار مشاهده و راهنمایی برای خرید ویا فروش باغ ویلا در این منطقه را به شما عزیزان دارد.
برای اطلاعات بیشتر راجع به این منطقه با مشاورین ما تماس بگیرید.

Tags: , , , , , ,