معرفی منطقه شهریار

شهرستان شهریار یکی از شهرستان های در غرب استان تهران می باشد.مرکز شهرستان شهریار شهر شهریار است که در قدیم به نام علیشاه عوض خوانده  می شود.

واژه شهریار برخلاف همگان به معنای یاری دهنده شهر نمی باشد.بلکه این لغت تحول یافته از واژه شهردار به معنای مالک کشور و یا پادشاه می باشد.شهرستان شهریار دارای یک بخش هفت شهر شش دهستان و حدود چهل روستا و شهرک مسکونی می باشد.

شهرها:شهریار٫ اندیشه٫ باغستان٫ فردوسیه٫ وحیدیه٫ صبا شهر و شاهد شهر

دهستان ها: جوقین٫ رزکان ٫ فردوس٫ قائم آباد٫ سعیدآباد٫ مویز

شغل بیشتر مردمان این ناحیه به دلیل خاک حاصلخیز و منابع آبی در دسترسی٫ باغداری و کشاورزی بوده است.اما با گذشت سالها ودوچندان شدن ارزش این منطقه به دلیل نزدیکی به کلان شهر تهران بیشتر زمین ها و باغ ها به کاربری های مسکونی و یا باغ ویلا تبدیل شده است.

وجود بنا های قدیمی وتاریخی در شهریار نشان از قدمت این منطقه دارد به صورتی که باستان شناسان معروف مانند آندره گودار٫ماکسیم سیرور٫ ویدا گودار٫ با کاوش های وسیع در منطقه اذعان داشتند که این منطقه دشتی وسیع و متشکل از خاک های رسوبی بوده و یک سو به قزوین و از سوی دیگر به ورامین محدود بوده و بطور مشخص به رشته کوه البرز در شمال و ارتفاعات صخره ای کم ارتفاع در جنوب محصور شده است.عرض این کمربند طولانی که از منابع آبی فراوانی برخوردار بوده حدود سی کیلومتر برآورد شده و در دوره های باستانی و گذشته های دور محل سکونت اقوام بسیاری بوده است.

در بسیاری از دهستان های این منطقه طوایف عشایر استان  فارس که در زمان رضاخان تبعید شده اند سکونت  دارند.

محورهای مواصلاتی شهرستان شهریار از تهران می توان محور فتح(قدیم کرج) و اتوبان شهید لشگری(مخصوص کرج) و از کرج جاده ملارد و جاده بین المللی بوئین زهرا و از جنوب محور رباط کریم و سه راه آدران نام برد.

با گذشت زمان و تغییر سبک زندگی ها مخصوصا در تهران نیاز به محیط های طبیعی باغ های شهریار تبدیل به باغ ویلاهای شخصی شده اند محله هایی از شهریار به محله های باغ ویلایی تبدیل شده اند در شرق شهریار می توان به رزکان ٫دینار آباد٫ رضی آباد بالا و پایین و در غرب شهریار می توان به کردزار ٫کردامیر٫ وحیدیه٫ جوقین٫ یبارک٫ بکه٫ فرارت٫ قشلاق٫ لم آباد٫ شفق(ذغالی قدیم) ٫ بهاران٫ شفیع آباد٫ برد آباد نام برد.

شهریار با داشتن ویژيگی های منحصر به فرد نسبت به تمام مناطق  اطراف تهران یکی از بهترین گزینه ها برای داشن باغ ویلای شخصی می باشد .تیم املاک بهار با تلاش و صداقت سعی بر انجام خریدی مطمئن و مشاوره دقیق از تمامی زوایا به شما عزیزان دارد .